25 Mart 2009 Çarşamba

EVHANIMLARI EVDE NE YAPARMIŞ???

Adam akşamleyin iş çıkışı eve geldiğinde evin bahçesinin karmakarışık olduğunu görmüş.
3 çocuk da bahçede çamurlar içinde oynuyormuş.Boş yemek kutuları ve içecekler etrafa saçılmış.
Karısının arabası garaj kapısının önünde, bir kapısı açık ve yamuk halde parkeder durumdaymış.

Evin içine girdiğinde durum daha vahim şekle dönüşmüş.Girişteki halının bir kenarı kıvrılmış, havaya kalkmış ve abajur sehpanın üzerine devrilmiş.Salondaki televizyonun sesi sonuna kadar açık halde çizgi film kanalındaymış, televizyonun üzerine bırakılan yarısı içilmiş meyve suyu ha döküldü ha dökülecek vaziyetteymiş.

Oturma odasında yerler oyuncaklar ve çocuk elbiseleriyle kaplıymış.Mutfağa girdiğinde lavabonun sabah kahvaltısı bulaşıklarıyla dolu olduğunu görmüş.Ayrıca kırılmış bir bardağın parçaları masanın altında duruyormuş

Üst rafa yöneldiğinde merdivenlerdeki elbiseleri fark etmiş. Telaşla karısının başına kötü birşey gelmiş olabileceğini ya da hastalandığını düşünerek hızla koşmaya başlamış. Misafir odasına girdiğinde karısını uzanmış halde kitap okurken bulmuş. Karısı kocasını görünce okuduğu kitaptan başını kaldırmış, hafifçe gülümsemiş ve gününün nasıl geçtiğini sormuş.

Adam cevaplamış:'Her zaman ki gibi! ' Ardından şaşkınlıkla sormuş:'

Ne oldu bugün böyle?'

Karısı tekrar gülümseyerek ' Sen hergün eve geldiğinde bütün gün ne yaptın ki demez miydin

'Evet'

'Güzel... Bugün her gün yaptıklarımı yapmadım ((:
SİZİNLE ÇOK HOŞUMA GİDEN BİR YAZIYI PAYLAŞMAK İSTEDİM ŞU AN EMİNİM HERKES DOGRU TABİ DİYODUR OKUDUKTAN SONRA EVHANIMLARININ ORTAK DERDİ DEGİLMİ KIYMET BİLDİREMEMEK TÜM GÜN HİÇ OTURMAYIZ YERİMİZE SİLER SÜPÜRÜR TOPLARIZ HERYERİ AMA YATARKEN ŞÖYLE EVE BİR GÖZ GEZDİRDİĞİMİZDE ESER KALMAMIŞTIR KENDİMİZ BİLE İNANAMAYIZ BAZEN BÜTÜNGÜN İŞ YAPTIGIMIZA BEN ÖĞLEYİM VALLA İKİ ÇOCUKLU OLUNCA DAHADA VAHİM DURUM PEKİ YA SİZ FİKİRLERİNİZİ MERAK EDİYORUM YAZARSANIZ SEVİNİRİM YORUM KISMINA..

Hiç yorum yok: