14 Ocak 2014 Salı

philips azura 4870-22 ütü deneyimim

Deneyimlerimden gözlemlediklerimden:Benim fikrimce:

Bozulan ütümü yenileyim derken araştırmalarım beni phlips almaya
yönlendirdi. Ben kendi fikrimi söyleyeyim siz aradıgınız özelliklerle kıyaslayın.Tefal çok sık arıza veriyor yorumları beni tefalden vazgeçirdi.
Eski ütümde tefaldi bozulunca aynısında ısrar etmemeliyim dedim. Öncelikle
akıllı ütü tercih edecektim sonra eee türk milletindenim bozulunca şöyle kurcalayacak
mıncıklayacak bir kaç tuşu olmalı diye düşünüp vazgeçtim:)
Philips azur serisine karar kıldım. Philips azura 4850 kayıvalidemin 4860 görümcemin
4870 ide ben alayım o zaman dedim seriyi tamamladık.

Gelelim ürünü almak isteyip araştıran arkadaşlara yardım olsun dedim. Ben gittifidiyordan aldım. Fiyatı 270 kargo dahildi. Kusursuz sorunsuz geldi alışverişte sık kullandığım bir sitedir zaten gitti gidiyor. Ürünün görüntü duruş bakımından güzel şık ve kaliteli duruyor.

OLUMLU YÖNLERİ:  Tasarımı şık , renkler daha bir asil göstermiş, 200 gr şok buhar uyguluyor. Sürekli buhar çıkışı 50gr. Güzel açıyor kırışıkları .ancak öğle yorumlarda oldugu gibi 5 kat katlayıp ütü yapınca her katı açmıyor tek katta güzel ama . Suyu hemen bitmiyor dolduruluşuda kolay suyun.kablosu en hoşuma gideni takılmıyor yuvarşak dönen başlık sayesinde. Kullanılan malzeme kaliteli plastiği var.Parlatma yapmıyor. Su akıtma yapmıyor.
Bİr damla bile sızdırıp akıtmadı suyu kesinlikle.suyu bittiğinde ışık yanıp uyarı veriyor ayrıca.
OLUMSUZ YÖNLERİ: Şok buhar düğmesi çok el altında insan sürekli olarak basıyor farketmeden tam tutuş bölgesine konmuş. Ütünün en sevmediğim yönü ağır olması . Şimdiki ütülerde hep böyle ama kurtuluş yok yani. 1.60  agırlık bileginiz agrıyo yani
abartısız fazla gr bassın iyi açsın diyorsanıZ eliniz mahkum agır ütü almaya demektir.

Öğle yorumlardaki gibi abartıya gerek yok mükemmel diyemem ancak güzel benim gibi
ütü yapmayı sevmiyorsanız yine sevdirmedi çünkü agır bileğim baya zorlandı birkere geçince üzerinde vauffff demiyorsunuz birkaç kez geziyorsunuz yine şok buharı açıkkende dahil .Şok buhar inatçı kırışığı yok ediyor o yönü güzeldi.

Kısacası piyasada daha iyisi varmı bilmem ancak bu phlips modellerinde en iyisi ama çalışmaya devam etmeliler daha iyisi olmalı .Kullanılan malzeme kaliteli ancak bazı detayları düzeltmeliler biraz hafif olanı lütfen ve şok buhar tuşu yeri değiştirilmeli kesinlikle :)

Philips en sevdiğim özelliği servisi çok ilgili tamir ve değişimde hiç sıkıntı yaşamıyorsunuz
Tv phlips benim bozuldugunda tamir etmediler yenisi hatta son çıkan modelle degiştiler müşteti memnuniyetini önemsiyorlar. Seviyorum bu markayı...

Bu kadar yorum açıklayıcı olmuştur umarım araştıranlara daha fazla bilgi için yorum yazın.
sizde kullandıgınız modeli yorumlarıma yazın anlatın araştıranlara çok yardımı oluyor.


Bir bilgi daha aynı modelin 4870-02 si var aradaki fark eski üretim ve 170 gr buhar basmasıdır.ben 4870-22  olanını aldım 200gr basıyor .arada çok az bir fiyat farkı var.NOT:Bizim evde ütüleri EŞİM yapar ..beğendiğim ütü mükemmelini  bulana kadarda yapacagımı sanmıyorum.Hiçte öğle ütüyü sevdirmedi vay be diyemedim arada bana kalsada genelini eşim ütüler onun fikri agırlık hakkında güzelll güzell oldu .(kendisi  halter sporuyla ilgileniyor ee normal ona agır gelmemesi)

Hiç yorum yok: