19 Mayıs 2011 Perşembe

CİLT YANIĞINA NE İYİ GELİR? HER TÜRLÜ YANIK İÇİN..

    Başlığımı okurken bile yanık sızısı duyuyorum aslında :((((((((, çok faydalı olacağını düşündüğüm bir bilgiyi paylaşmak istedim.İnsan başına gelince o saniye okuyup yapana kadar iş işten geçiyor bende başıma gelince okuyup uyguladığım ve sitesini hatırlamıyorum ama birçok yerden kesitlerle bilgileri birleştirince YUMURTA AKI bir mucize dediğim bir bilgi oldu.
    Evet itfaiyeciler yanık tedavisinde kullanıyormuş bunu yanık olur olmaz o bölgeyi önce yanık sıcaklığı geçene kadar soğuk suya tutuyorsunuz ve sonra iyice çırptığınız yumurta akının içine sokabilirsiniz yada üzerine sürebilirsiniz anında bir deri tabakası oluşturup acıyı azalttığını göreceksiniz. Çokta hızlı bir şekilde iyileşme süreci oluyor.
Bilgilenirken aynı zamandaYumurta beyazının çoğunluğunu oluşturan ovalbumin, tam bir protein kaynağı olduğunu ve Ovamin ise virüslere ket vurduğunuda öğrenmiş oldum.


YUMURTA AKI MASKESİ: Cildi yenileyen bu doğa mucizesini aynı zamanda maske olarakta kullanmaya başladım. Yağlı bir cildim var ben yumurta akını çırpıp içine bir tatlı kaşığı limonsuyu koyup cildime sürüyorum .10 dakika durup yıkıyorum. Nemi yapıyor sonuçta?.....ciltteki siyah ve beyaz noktalar yok oluyor cilt sıkılaşıyor ve parlıyor.

    Bende birçok kozmetik ürününü kullanırım, eczanelerden ve doktordan tavsiye ile yanıklar için ürünler kullandım  fakat birçogundanda bir fayda görmedim elbette memnun kaldıklarımda var ama doğa mucizesi hepsinden favori benim için sizin içinde öğleyse deneyin derim:) AKLINIZIN BİR KÖŞESİNE KAYDEDİN

7 yorum:

Özlem'in Güncesi dedi ki...

yumurta başlı başına bir nimet. bende doğumdan sonra içimdeki berelerin kapanması için yumurta yemiştim. okuyanların aklında bulunsun :)

tatesal dedi ki...

Lemancım merhabalar,çok güzel bir paylaşım gerçekten yumurta hayat kaynağı çok severim....faydaları tartışılmaz...annemin eli yanmıştı o zamanda yumurtanın sarısını bir kapta yaktık ve içinden çıkan sıvıyı 2-3 gün sürdük saf protein olduğundan hemen toparladı ve hiç iz kalmadı....sevgiler,kızları öpüyorum...

ÖRGÜÇANTAM dedi ki...

güzel bir bilgi teşekkürler ufak yanıklarda soğan suyuda çok iyi geliyor acıyı hemen kesip ödem oluşmasını engelliyor.

tavşanlarım sahipli ve özel olarak büyük yapıldı :))

Özgür Tatlar dedi ki...

bilgi icin tesekkurler.benim de cildimde gunes lekeleri olustu.yumurtayi deneyim belki bir ihtimal ise yarar.

Adsız dedi ki...

yanık için yumurtadn hiç bir fayda göremedim en etkili yöntem beyaz sabun köpüğü hemen acısını alıyor ....

Adsız dedi ki...

merhaba çok güzel bir bağlantı ama benim ayağım fena halde yandı ve ben önce zeytin yağı ve üstüne tuz sürdüm o 10000000000 dakika bekledi ve daha sonra krem sürdüm ve 2 saat sonra geçti

Chatgen dedi ki...

Allah göstermesin eğer başıma gelirse deneyecem bir arkadaşım diş macunu sür demişti sonrada bunun yanlış bir uygulama olduğunu öğrendim.Sizce diş macunu sürmek sağlık acısından tehlikelimidir?